Litecoin, sådan at købe online


Litecoin, sådan at købe / sælge LTC korrekt og rentabelt, Litecoin sats til Dollar, Euro analytics, diagrammer og kapitalisering af Litecoin mønt


NavnLitecoin
SymbolLTC
Ikon
Pris Dkk98.6667
Ændre 1h -0.11%
Ændre 24h 1.37%
Ændre 7d -3.43%
Pris Btc0.009363
Volumen Usd 24 timer3440368517
Markedsværdi Usd6190939786
Til Rådighed Levering62745987
Samlede Udbud62745987
Antal Levering84000000
AlgoritmeScrypt
Bevis TypePoW
Fuldt PreminedIngen

Fiat valutaer

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/USDU.S. Dollar36157569413
2LTC/EUREuro1718759901
3LTC/CNYChinese Yuan214030037
4LTC/KRWSouth Korean Won67607429
5LTC/TRYTurkish Lira55963410
6LTC/GBPU.K. Pound Sterling74979174
7LTC/AUDAustralian Dollar3485277
8LTC/PLNPolish Zloty12382637
9LTC/INRIndian Rupee2336755
10LTC/CADCanadian Dollar3330285
11LTC/IDRIndonesian Rupiah2285672
12LTC/RUBRussian Rouble1179744
13LTC/MXNMexican Peso1169759
14LTC/CZKCzech Koruna1147978
15LTC/BRLBrazilian Real3139365
16LTC/THBThai Baht2104377
17LTC/CLPChilean Peso229412
18LTC/UAHUkrainian Hryvnia19684
19LTC/NZDNew Zealand Dollar15427
20LTC/ILSIsraeli New Sheqel15046
21LTC/SGDSingapore Dollar13305
22LTC/PENPeruvian Nuevo Sol22451
23LTC/ARSArgentine Peso1164

Lad os starte

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/USDTTether582289346516
2LTC/BTCBitcoin1231685493405
3LTC/ETHEthereum34654339682
4LTC/TRXTRON278702740
5LTC/CKUSDCK USD118816046
6LTC/XRPXRP15063508
7LTC/BCHBitcoin Cash53168862
8LTC/DAIDai22484962
9LTC/PAXPaxos Standard Token12425324
10LTC/USDCUSD Coin3931406
11LTC/BNBBinance Coin1914626
12LTC/KCSKuCoin Shares1477635
13LTC/VETVeChain1466733
14LTC/BITCNYbitCNY1456288
15LTC/HTHuobi Token1440984
16LTC/WAVESWaves2130531
17LTC/NEONEO181845
18LTC/XMRMonero158940
19LTC/USDSStronghold USD156992
20LTC/COSSCOSS118171
21LTC/TIOXTrade Token X110035
22LTC/BTSBitShares12843
23LTC/DOGEDogecoin31606
24LTC/BITUSDbitUSD1898

Litecoin - crypto valuta, kapitalisering, som er 6190939786 dollars. Litecoin bruger PoW minedrift system PoW, som indebærer tildeling af transaktionen validatorer

For transaktionen validering, bruges Scrypt hash-funktion. Litecoin symbol for hjælp på crypto udvekslinger er LTC. I løbet af de sidste 24 timer, Litecoin sats har rose af 1.37% og udgjorde 98.6667 USD eller 0.00936264 BTC, som indirekte angiver styrkelse af positioner, i forhold til Litecoin citater i går.