Litecoin, sådan at købe online


Litecoin, sådan at købe / sælge LTC korrekt og rentabelt, Litecoin sats til Dollar, Euro analytics, diagrammer og kapitalisering af Litecoin mønt


NavnLitecoin
SymbolLTC
Ikon
Pris Dkk49.7859
Ændre 1h 0.14%
Ændre 24h 1.11%
Ændre 7d 16.86%
Pris Btc0.012496
Volumen Usd 24 timer1197409264
Markedsværdi Usd3016016118
Til Rådighed Levering60579762
Samlede Udbud60579762
Antal Levering84000000
AlgoritmeScrypt
Bevis TypePoW
Fuldt PreminedIngen

Fiat valutaer

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/USDU.S. Dollar33142236529
2LTC/CNYChinese Yuan420707325
3LTC/TRYTurkish Lira810397487
4LTC/EUREuro169211343
5LTC/KRWSouth Korean Won65295172
6LTC/GBPU.K. Pound Sterling61314284
7LTC/RUBRussian Rouble2440773
8LTC/INRIndian Rupee4356585
9LTC/IDRIndonesian Rupiah2190039
10LTC/PLNPolish Zloty12149282
11LTC/MXNMexican Peso1140197
12LTC/AUDAustralian Dollar3120740
13LTC/BRLBrazilian Real4101433
14LTC/CADCanadian Dollar238126
15LTC/THBThai Baht237480
16LTC/ZARSouth African Rand131173
17LTC/UAHUkrainian Hryvnia27902
18LTC/CLPChilean Peso22453
19LTC/NZDNew Zealand Dollar11516
20LTC/SGDSingapore Dollar1546
21LTC/ILSIsraeli New Sheqel1301
22LTC/ARSArgentine Peso1164

Lad os starte

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/BTCBitcoin121663259760
2LTC/USDTTether47537518554
3LTC/ETHEthereum3096092134
4LTC/CKUSDCK USD18978741
5LTC/DAIDai12618889
6LTC/XRPXRP11804196
7LTC/BNBBinance Coin1914626
8LTC/BITCNYbitCNY1456288
9LTC/WAVESWaves2396470
10LTC/USDSStronghold USD1253132
11LTC/USDCUSD Coin2201208
12LTC/HTHuobi Token1157679
13LTC/BCHBitcoin Cash482119
14LTC/NEONEO181845
15LTC/XMRMonero158940
16LTC/COSSCOSS118171
17LTC/XLMStellar215078
18LTC/TIOXTrade Token X110035
19LTC/DOGEDogecoin31618
20LTC/BTSBitShares11322
21LTC/BITUSDbitUSD172
22LTC/NANONano110

Litecoin - crypto valuta, kapitalisering, som er 3016016118 dollars. Litecoin bruger PoW minedrift system PoW, som indebærer tildeling af transaktionen validatorer

For transaktionen validering, bruges Scrypt hash-funktion. Litecoin symbol for hjælp på crypto udvekslinger er LTC. I løbet af de sidste 24 timer, Litecoin sats har rose af 1.11% og udgjorde 49.7859 USD eller 0.01249621 BTC, som indirekte angiver styrkelse af positioner, i forhold til Litecoin citater i går.