Litecoin, sådan at købe online


Litecoin, sådan at købe / sælge LTC korrekt og rentabelt, Litecoin sats til Dollar, Euro analytics, diagrammer og kapitalisering af Litecoin mønt


NavnLitecoin
SymbolLTC
Ikon
Pris Dkk72.6174
Ændre 1h -0.29%
Ændre 24h -2.03%
Ændre 7d -11.41%
Pris Btc0.013771
Volumen Usd 24 timer3089281628
Markedsværdi Usd4466572237
Til Rådighed Levering61508309
Samlede Udbud61508309
Antal Levering84000000
AlgoritmeScrypt
Bevis TypePoW
Fuldt PreminedIngen

Fiat valutaer

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/USDU.S. Dollar35145365827
2LTC/CNYChinese Yuan428935891
3LTC/TRYTurkish Lira821273224
4LTC/EUREuro1714120771
5LTC/KRWSouth Korean Won87736252
6LTC/GBPU.K. Pound Sterling61191995
7LTC/INRIndian Rupee4354151
8LTC/IDRIndonesian Rupiah2337765
9LTC/RUBRussian Rouble1179744
10LTC/PLNPolish Zloty12166157
11LTC/AUDAustralian Dollar3125799
12LTC/BRLBrazilian Real3115154
13LTC/THBThai Baht2100618
14LTC/MXNMexican Peso174369
15LTC/SGDSingapore Dollar155882
16LTC/CADCanadian Dollar238126
17LTC/CLPChilean Peso219627
18LTC/ZARSouth African Rand114014
19LTC/UAHUkrainian Hryvnia210422
20LTC/ILSIsraeli New Sheqel13279
21LTC/NZDNew Zealand Dollar13071
22LTC/ARSArgentine Peso1164
23LTC/PENPeruvian Nuevo Sol1137

Lad os starte

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1LTC/BTCBitcoin1291550481891
2LTC/USDTTether56965063457
3LTC/ETHEthereum33220282390
4LTC/TRXTRON252597218
5LTC/CKUSDCK USD137806201
6LTC/DAIDai22484962
7LTC/XRPXRP12196670
8LTC/BNBBinance Coin1914626
9LTC/HTHuobi Token1626972
10LTC/BITCNYbitCNY1456288
11LTC/USDCUSD Coin1164303
12LTC/NEONEO181845
13LTC/USDSStronghold USD173242
14LTC/WAVESWaves270148
15LTC/XMRMonero158940
16LTC/COSSCOSS118171
17LTC/TIOXTrade Token X110035
18LTC/XLMStellar23271
19LTC/BCHBitcoin Cash32925
20LTC/DOGEDogecoin31606
21LTC/BTSBitShares1627
22LTC/BITUSDbitUSD172

Litecoin - crypto valuta, kapitalisering, som er 4466572237 dollars. Litecoin bruger PoW minedrift system PoW, som indebærer tildeling af transaktionen validatorer

For transaktionen validering, bruges Scrypt hash-funktion. Litecoin symbol for hjælp på crypto udvekslinger er LTC. I løbet af de sidste 24 timer, Litecoin sats har faldt af -2.03% og udgjorde 72.6174 USD eller 0.01377063 BTC, som indirekte angiver svækkelse af positioner, i forhold til Litecoin citater i går.