Ethereum, sådan at købe online


Ethereum, sådan at købe / sælge ETH korrekt og rentabelt, Ethereum sats til Dollar, Euro analytics, diagrammer og kapitalisering af Ethereum mønt


NavnEthereum
SymbolETH
Ikon
Pris Dkk124.552
Ændre 1h -0.02%
Ændre 24h 2.57%
Ændre 7d -1.12%
Pris Btc0.033475
Volumen Usd 24 timer2892806668
Markedsværdi Usd13011431490
Til Rådighed Levering104466106
Samlede Udbud104466106
Antal Levering0
AlgoritmeEthash
Bevis TypePoW
Fuldt PreminedIngen

Fiat valutaer

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1ETH/USDU.S. Dollar94415411144
2ETH/CNYChinese Yuan659388889
3ETH/EUREuro2125981047
4ETH/KRWSouth Korean Won919357757
5ETH/TRYTurkish Lira79785856
6ETH/INRIndian Rupee472715625
7ETH/JPYJapanese Yen52545779
8ETH/SGDSingapore Dollar61958921
9ETH/BRLBrazilian Real51289770
10ETH/PENPeruvian Nuevo Sol21211078
11ETH/IDRIndonesian Rupiah31194416
12ETH/GBPU.K. Pound Sterling71146351
13ETH/UAHUkrainian Hryvnia3966111
14ETH/RUBRussian Rouble2672839
15ETH/ARSArgentine Peso3573233
16ETH/THBThai Baht4455435
17ETH/COPColombian Peso1363854
18ETH/PLNPolish Zloty4361407
19ETH/CADCanadian Dollar3195732
20ETH/AUDAustralian Dollar3171052
21ETH/MXNMexican Peso159938
22ETH/CLPChilean Peso326101
23ETH/NZDNew Zealand Dollar112080
24ETH/ZARSouth African Rand111819
25ETH/HKDHong Kong Dollar22680

Lad os starte

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1ETH/USDTTether66896792151
2ETH/BTCBitcoin152895575519
3ETH/CKUSDCK USD222129852
4ETH/USDCUSD Coin520899065
5ETH/BITCNYbitCNY112244197
6ETH/DAIDai610313027
7ETH/GUSDGemini Dollar18757845
8ETH/LTCLitecoin67032871
9ETH/BTSBitShares1800293
10ETH/BOBBob's Repair1398457
11ETH/XLMStellar263847
12ETH/BCHBitcoin Cash235139
13ETH/TUSDTrueUSD232829
14ETH/EURSSTASIS EURS112127
15ETH/WAVESWaves111816
16ETH/USDSStronghold USD110977
17ETH/USNBTNuBits110749
18ETH/BITUSDbitUSD1909
19ETH/DOGEDogecoin1835
20ETH/PAXPaxos Standard Token1773
21ETH/NANONano16

Ethereum - crypto valuta, kapitalisering, som er 13011431490 dollars. Ethereum bruger PoW minedrift system PoW, som indebærer tildeling af transaktionen validatorer

For transaktionen validering, bruges Ethash hash-funktion. Ethereum symbol for hjælp på crypto udvekslinger er ETH. I løbet af de sidste 24 timer, Ethereum sats har rose af 2.57% og udgjorde 124.552 USD eller 0.03347489 BTC, som indirekte angiver styrkelse af positioner, i forhold til Ethereum citater i går.