Ethereum, sådan at købe online


Ethereum, sådan at købe / sælge ETH korrekt og rentabelt, Ethereum sats til Dollar, Euro analytics, diagrammer og kapitalisering af Ethereum mønt


NavnEthereum
SymbolETH
Ikon
Pris Dkk138.88
Ændre 1h 0.17%
Ændre 24h -0.94%
Ændre 7d 4.11%
Pris Btc0.034383
Volumen Usd 24 timer4499469820
Markedsværdi Usd14625914160
Til Rådighed Levering105313078
Samlede Udbud105313078
Antal Levering0
AlgoritmeEthash
Bevis TypePoW
Fuldt PreminedIngen

Fiat valutaer

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1ETH/USDU.S. Dollar95429733742
2ETH/CNYChinese Yuan698480287
3ETH/EUREuro2135165356
4ETH/TRYTurkish Lira819006140
5ETH/KRWSouth Korean Won913583874
6ETH/JPYJapanese Yen510157441
7ETH/INRIndian Rupee472718805
8ETH/BRLBrazilian Real52671179
9ETH/GBPU.K. Pound Sterling71842138
10ETH/SGDSingapore Dollar61550422
11ETH/IDRIndonesian Rupiah31304305
12ETH/PENPeruvian Nuevo Sol31209882
13ETH/UAHUkrainian Hryvnia31024749
14ETH/RUBRussian Rouble3790093
15ETH/ARSArgentine Peso3573836
16ETH/PLNPolish Zloty4397257
17ETH/COPColombian Peso1363854
18ETH/THBThai Baht4350219
19ETH/AUDAustralian Dollar3233278
20ETH/HKDHong Kong Dollar1197037
21ETH/CADCanadian Dollar3193621
22ETH/MXNMexican Peso140406
23ETH/CLPChilean Peso313819
24ETH/ZARSouth African Rand19184
25ETH/NZDNew Zealand Dollar1664

Lad os starte

#MarkedetValutaUdveksling qtyVolumen Dkk
1ETH/USDTTether791945080124
2ETH/BTCBitcoin1621283928144
3ETH/PAXPaxos Standard Token365066206
4ETH/CKUSDCK USD256160177
5ETH/DAIDai740734270
6ETH/BITCNYbitCNY123591107
7ETH/GUSDGemini Dollar214813918
8ETH/USDCUSD Coin414126230
9ETH/LTCLitecoin713486613
10ETH/BTSBitShares1902711
11ETH/BOBBob's Repair1398457
12ETH/USDSStronghold USD1131517
13ETH/TUSDTrueUSD449568
14ETH/EURSSTASIS EURS133736
15ETH/WAVESWaves130089
16ETH/XLMStellar213800
17ETH/BITUSDbitUSD11134
18ETH/DOGEDogecoin1835
19ETH/BCHBitcoin Cash1209
20ETH/NANONano184
21ETH/USNBTNuBits160

Ethereum - crypto valuta, kapitalisering, som er 14625914160 dollars. Ethereum bruger PoW minedrift system PoW, som indebærer tildeling af transaktionen validatorer

For transaktionen validering, bruges Ethash hash-funktion. Ethereum symbol for hjælp på crypto udvekslinger er ETH. I løbet af de sidste 24 timer, Ethereum sats har faldt af -0.94% og udgjorde 138.88 USD eller 0.03438293 BTC, som indirekte angiver svækkelse af positioner, i forhold til Ethereum citater i går.